Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Κρίση πανικού
  • Υποβλήθηκε 02/08/2024

Έχω αλαξει αγωγή από εφεξορ 75 ο λόγος ήταν ότι είχα πρόβλημα στο σεξουαλικο κοματη.. και μου προτηνε ο γιατρός το Valdoxan 25 το πρερνω ένα μήνα μόλις προχθές μου το έκανε 50 και έχω πίσω γυρίσματα κρίσης πανικού

5 ειδικοί απάντησαν

  • Να ενημερώσετε τον γιατρό που σας χορήγησε την φαρμακευτική αγωγή για το πίσω γύρισμα που έχετε. Πάντως παράλληλα με την φαρμακευτική σας αγωγή, θα σας βοηθήσει σημαντικά να ξεκινήσετε συνεδρίες ψυχοθεραπείας.

    Μαυροειδή Άννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Πανόρμου

  • Θα γίνουν δοκιμές, μέχρι να βρεθεί το σκεύασμα που σας ταιριάζει.

    Θελερίτης Χρήστος

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Ευαγγελισμός

  • Είναι σημαντικό να επικοινωνήσεις άμεσα με τον γιατρό σου για να τον ενημερώσεις για τις κρίσεις πανικού που αντιμετωπίζεις μετά την αύξηση της δόσης του Valdoxan. Η μετάβαση από ένα φάρμακο σε άλλο μπορεί να προκαλέσει διάφορες ανεπιθύμητες ενέργειες, και ο γιατρός σου είναι ο πιο κατάλληλος για να προσαρμόσει τη θεραπεία σου ανάλογα με τις ανάγκες σου.

    Νταϊλάκης Παναγιώτης

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Τα συμπτώματα που παρατηρείται υποδηλώνουν τη σημασία της παρακολούθησης σας κατά τη διάρκεια της φαρμακευτικής θεραπείας. Η συνεχής επικοινωνία με τον γιατρό είναι σημαντική μήπως χρειαστεί να αλλάξει η αγωγή σας και να σας παρακολουθεί κατά την διάρκεια αυτής.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

  • Καλησπέρα σας. Καταλαβαίνω ότι η αλλαγή αγωγής μπορεί να προκαλέσει ανησυχία και αβεβαιότητα, ειδικά όταν παρατηρείτε νέες ή επανεμφανιζόμενες κρίσεις πανικού. Το Valdoxan είναι ένα αντικαταθλιπτικό φάρμακο που συχνά χρησιμοποιείται για την κατάθλιψη και έχει διαφορετικό μηχανισμό δράσης σε σχέση με άλλα αντικαταθλιπτικά. Μπορεί να επηρεάσει τον ύπνο και το άγχος με διαφορετικό τρόπο, και η ρύθμιση της δόσης μπορεί να επηρεάσει προσωρινά τα συμπτώματα. Επίσης, είναι χάπι το οποίο βλέπουμε διαφορά στον έναν μήνα και όχι στις δύο εβδομάδες όπως και τα περισσότερα φάρμακα. Αν έχετε παρατηρήσει επιδείνωση των κρίσεων πανικού ή άλλες ανησυχητικές ... Διάβασε περισσότερα

    Αναστοπούλου Φιλίππα

    Κλινική Ψυχολόγος

    Μοναστηράκι

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.