• Κατάθλιψη
  • Υποβλήθηκε 23/06/2024

Έχω νεύρα και μιλάω άσχημα μετά τη διακοπή του νοζιναν και χαμηλή Β12

Έχω νεύρα κάθε μέρα χωρίς λόγο και μιλάω άσχημα Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Το μόνο που έκανα είναι έκοψα το νοζιναν το οποίο το έπαιρνα 9 χρόνια. Το έχω κόψει περίπου 1.5 χρόνο. Το έκοψα μόνο μου.Αλλα έχω χαμηλη β 12. Έχω κάνει 7 ενέσεις αλλά δεν βλέπω διαφορά. Κάποιες μέρες δυσκολεύομαι να αναπνεύσω καλά και έχω τάσεις λιποθυμίας.

3 ειδικοί απάντησαν

  • Φαίνετε να έχετε πολύ άγχος, μιλήστε με ψυχίατρο

    Θελερίτης Χρήστος

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Ευαγγελισμός

  • Καλησπέρα, καλό θα ήταν να επισκεφθείτε έναν ειδικό για να έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα

    Μπακιρτζόγλου Φιλιώ - Ιόλη

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Νέα Φιλοθέη

  • Η ξαφνική διακοπή του Nozinan μετά από 9 ετών μπορεί να έχει επιπτώσεις στη διάθεσή σας. Το γεγονός ότι αποφασίσατε να διακόψετε το φάρμακο μόνος σας, χωρίς την οδηγία ενός ειδικού, πιθανότατα συνέβαλε στη δυσκολία διαχείρισης αυτών των συναισθημάτων. Παράλληλα, η χαμηλή βιταμίνη B12 αποτελεί έναν ακόμα παράγοντα που μπορεί να επηρεάζει τη διάθεσή σας και την γενική ψυχική σας κατάσταση.
    Τα συμπτώματα όπως η δυσκολία στην αναπνοή και οι τάσεις λιποθυμίας απαιτούν επίσης άμεση και προσεκτική εξέταση από ιατρό, καθώς μπορεί να σχετίζονται είτε με την διακοπή του φαρμάκου είτε με την ανεπάρκεια της βιταμίνης B12.
    Είναι σημαντικό να συζητ
    ... Διάβασε περισσότερα

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.