• Άγχος και Στρες
  • Υποβλήθηκε 17/07/2024

Έντονες ζαλάδες πλήρως αδυναμία βάρος στο κεφάλι τάση λυποθιμιας με το ζόρι ανασαίνω δν αντέχω με αυτό υο πράγμα ειδικά το βράδυ

6 ειδικοί απάντησαν

  • Οι έντονες ζαλάδες και το αίσθημα πλήρους αδυναμίας που περιγράφετε αποτελούν ανησυχητικά συμπτώματα και αξίζουν την προσοχή.
    Η δυσκολία στην αναπνοή συνδέεται συχνά με αυτά τα συμπτώματα και μπορεί να αυξήσει την ένταση του άγχους και του στρες. Είναι αξιοσημείωτο πως όλα αυτά τα συμπτώματα γίνονται εντονότερα κατά τη διάρκεια της νύχτας, την ώρα που το άτομο αναζητά ηρεμία και ξεκούραση για σας όμως αυτή η ώρα μετατρέπεται σε πηγή αγωνίας άγχους.
    Μια συζήτηση με έναν ψυχολόγο είναι καθοριστική για την κατανόηση των βαθύτερων αιτιών που οδηγούν σε αυτήν την κατάσταση και για την ανάπτυξη στρατηγικών αντιμετώπισης που θα μπορούσαν να
    ... Διάβασε περισσότερα

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

  • Θα πρέπει να το διερευνήσετε παθολογικά και σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάτι παθολογικό, θα σας βοηθήσει σημαντικά να επισκεφθείτε ειδικό ψυχικής υγείας.

    Μαυροειδή Άννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Πανόρμου

  • Καλησπέρα σας.
    Η αναζήτηση ενός ειδικού και η συνεργασία μπορεί να λειτουργήσει θετικά στην αντιμετώπιση αυτων των συμπτωμάτων.

    Αγγλοπούλου Έφη

    Ψυχολόγος

    Πανόρμου

  • Λυπάμαι πολύ που ακούω για τα έντονα συμπτώματα που αντιμετωπίζετε. Είναι σημαντικό να πάρετε σοβαρά αυτά τα συμπτώματα και να αναζητήσετε άμεση ιατρική βοήθεια. Αν δεν το έχετε ήδη κάνει, επικοινωνήστε αμέσως με τον γιατρό σας ή επισκεφτείτε ένα κέντρο υγείας. Τα συμπτώματά σας είναι σοβαρά και χρειάζονται άμεση ιατρική αξιολόγηση. Προσπαθήστε να πάρετε αργές, βαθιές αναπνοές για να ηρεμήσετε και να βελτιώσετε την αναπνοή σας. Ζητήστε από τον γιατρό σας να διερευνήσει τα αίτια των συμπτωμάτων σας. Μπορεί να χρειαστούν επιπλέον εξετάσεις για να αποκλειστούν διάφορες παθολογικές καταστάσεις. Αν οι γιατροί έχουν αποκλείσει οργανικά αίτια και τα... Διάβασε περισσότερα

    Αναστοπούλου Φιλίππα

    Κλινική Ψυχολόγος

    Μοναστηράκι

  • Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι πολύ σοβαρά και απαιτούν άμεση ιατρική προσοχή. Οι έντονες ζαλάδες, η πλήρης αδυναμία, το βάρος στο κεφάλι, η τάση λιποθυμίας και οι δυσκολίες στην αναπνοή μπορεί να είναι σημάδια μιας σοβαρής κατάστασης που χρειάζεται άμεση αξιολόγηση από γιατρό.

    Γιαννή Ιωάννα

    Ψυχολόγος

    Καλλιθέα

  • Ακούγεται πολύ δύσκολο αυτό που περνάτε. Ακούγονται συμπτώματα του άγχους αλλά πρώτα από όλα πρέπει να αποκλείσετε τα παθολογικά αίτια με ένα καλό check up.
    Μετά πιστεύω ότι μια ψυχοθεραπεία θα βοηθούσε να βρείτε το άγχος και από που προέρχεται και να το επεξεργαστείτε ώστε να μπορέσετε και εσείς να ζήσετε λίγο πιο ΄ήρεμα και ομαλά

    Βαζούρας Μιχάλης

    Ψυχολόγος

    Νέα Φιλαδέλφεια

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.