Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Οσφυαλγία
  • Υποβλήθηκε 28/08/2024

Καλησπέρα!Είμαι 28 χρονών κ από τα 23 μου χρόνια υποφέρω από τη μέση μου καθώς έχω κήλη κ στένωση στον 4ο κ 5ο σπόνδυλο!Έχω κάνει αρκετές θεραπείες με οστεοπαθολογους και φυσικοθεραπευτές κ δυστυχώς δεν έχω δει καμία βελτίωση!Κατά διαστήματα με πιάνει η μέση κ με καθηλώνει στο κρεβάτι για περίπου 2 εβδομάδες!Είναι όμως 21 μέρες τώρα που με έχει πιάσει η μέση μου σε οξεία φάση κ δεν μπορώ να κουνηθώ κ πονάω πολύ! Παίρνω μυοχαλαρωτικά κ βιταμίνες για το νευροπαθητικο πόνο αλλά ακόμα πονάω!”

6 ειδικοί απάντησαν

  • Δοκίμασε ιατρκη εξέταση σε φυσιατρο που ειδικεύεται σε εγχυσεις προλοθεραπειας

    Μαλάκου - Ροντούλη Δήμητρα

    Φυσίατρος

    Λάρισα

  • Καλησπέρα σας!
    Τι έχετε κάνει σαν θεραπεία όμως;
    Πέραν των όποιων μηχανημάτων η τεχνικών, σας έχουν εξηγήσει πώς δημιουργείται ο πόνος στην περίπτωση της κήλης, τι μπορείτε να κάνετε για να μην το ερεθίζετε, ;Τι μπορείτε να κάνετε για να ανακουφίζεστε;Συνήθως αυτά είναι εφικτά και αναγκαία να γίνουν .Μαζί με μια ενδυνάμωση των μυών που σταθεροποιούν την μέση μας. Και αν έχουμε πόνο και κατά μήκος του νεύρου χρειάζεται μια κινητοποίηση για να "ξεμπλοκαρει" και αυτό.
    Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες ή για ραντεβού καλέστε μας στο τηλέφωνο.
    Καλή συνέχεια και περαστικά σας.

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να έχετε καλύτερα και πιο μόνιμα αποτελέσματα με τοπικές ενέσιμες θεραπείες.
    Για περισσότερες πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σας.

    Κάπλας Απόστολος

    Φυσίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Σίγουρα χρειάζεστε αποκατάσταση πλέον των συγκεκριμένων εφαρμογών εμείς στον χώρο μας εφαρμόζουμε και ολιστική εναλλακτική ιατρική ίσως σας βοηθούσε

    Βογιατζής Χαρίλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Θεσσαλονίκη

  • Μιλήστε με το γιατρό σας για το ενδεχόμενο πιο επιθετικής θεραπείας

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Καλησπέρα, η κήλη δεν αποτελεί διάγνωση αλλα ακτινολογικό εύρημα. Με βάση το ιστορικό που αναφέρεται για επαναλαμβανόμενα επεισόδια θα ήταν σωστό να γίνει ολιστική εκτίμηση του προβλήματος σας με ιστορικό/κλινική εξέταση και την απαραίτητη διενέργια εργαστηριακού και απεικονιστικού ελέγχου. Λόγω του νεαρού της ηλικίας σας, έχει πολύ μεγάλη σημασία μία σωστή δίαγνωση για μία σωστή θεραπευτική προσέγγιση.

    Μουρίκης Ευάγγελος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Παιδοορθοπαιδικός - Βελονιστής

    Γκύζη

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.