• Κρίση πανικού
  • Υποβλήθηκε 11/07/2024

Είναι δυνατόν να έχω κάτι σοβαρό με την καρδιά μου ή είναι απλά άγχος;

Καλησπερα...ετων 50 ...181 ..80 κιλα..το τελευταιο 6 μηνο πολλες εκτακτες...κ υψηλη πιεση καποιες φορες...αγχωτικη διαταραχη με κακο επαγγελμα...οδηγος σε λεωφοριο στο εξωτερικο με πολυ μοναξια...κατερευσα με εκτακτες κρισεις πανικου κ υπερταση....κανω χολτερ ρυθμπυ 35 εκτκατες...κανω τριπλεξ κανονικο ...παω για τεστ κοποσης μου λεει κατι βλεπω πας για eco stress...κανω eco stress μου λεει δουλευει καλα η καρδια σου εχεις λιγο ταραγμενο καρδιογραφημα αλλα δεν βλεπω κατι ....πριν 5 χρονια ειχα κανει κ στεφανιογραφια δεν ειχαν βρει κατι...βγαινω 3 φορες της εβδομαδα γοα τρεξιμο 30 λεπτα 5 χολιομετρα κ παραπανω αν εχω κεφι ....ομως εχω πολλες φορες την ημερα 14 και πιεση ..σε ηρεμια 13 η κ πιο κατω ... οι σφυξεις απο 47 εως 60 σε ηρεμια ..ομως εχω καποια συπτωματα που δεν μπορω να τα καταλαβω...δεν το ειχα ποτε ...αν απο ηρεμια ας ππυμε ξαπλωμενος στον υπνο κ σηκωθω αποτομα κ γρηγορα νιωθω ισως καππισ εκτακτη κ ενα ελαχιστο βαρος στο στηθος ...αυτο το αποτομο απο ηρεμια σε εγρηγορση....η κατι ακομα ....στον υπνο αν παθαινω στυση μεσα στην νυχτα ξυπναω κ νιωθω παλι ενα μικρο βαρος εξαιτιας αππτομης μεταβολης παλμων κ πιεσης....με λιγα λογια ...ειναι δυνατον να εχω κατι κ να μην εχει βρεθει?η ειμαι σε απολυτη εξαρση αχγους κ ολα εχουν τρελαθει?εχω ξεκινησει αντικαταθλιπτικα εδω κ 4 μηνες ....ειναι λιγο καλυτερα τα πραμαμτα αλλα οχι οπως πριν....ειδικα αυτο μετις αυπνιες κ το βαρος στις αποτομες κινησεις σωματος ....σας ευχαριστω

2 ειδικοί απάντησαν

  • Πολύ άγχος πάρα πολύ άγχος για ποιο λόγο τι φοβάστε τι φοβικές σκέψεις κάνετε συνέχεια? Βάλτε λίγο χαρά στη ζωή σας πράγματα που σας κάνουν να νιώθουν όμορφα αν δυσκολεύεστε μιλήστε με ειδικό ψυχικής υγείας να μάθετε να ηρεμείτε τον εαυτό σας ευχαριστώ

    Καροφυλλάκη Σταυρούλα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Άγιος Νικόλαος

  • Καλησπέρα,
    Είναι σημαντικό να συνεχίσετε τη θεραπεία και να ζητήσετε επιπρόσθετη υποστήριξη από έναν επαγγελματία ψυχικής υγείας για να αντιμετωπίσετε τα παρατεταμένα συμπτώματα άγχους και να βελτιώσετε την καθημερινή σας ζωή.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.