• Κατάθλιψη
  • Υποβλήθηκε 19/08/2024

Καλησπέρα εχω ξεκινήσει ladose πριν 2 μερες και εχω θολούρα,πολυ ζάλη,θέλω μόνο να ξαπλώνω..

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα,
    Είναι φυσιολογικό να νιώθετε θολούρα και ζάλη κατά τις πρώτες ημέρες έναρξης του ladose. Αυτά τα συμπτώματα οφείλονται στην προσαρμογή του οργανισμού σας στο νέο φάρμακο και συχνά συνοδεύονται από αίσθηση κόπωσης και επιθυμία για ξεκούραση.
    Παρακολουθείστε τα συμπτώματά σας και να ενημερώνετε τον ιατρό σας για οποιαδήποτε ανησυχία και ιδίως εάν συνεχίζονται για αρκετό καιρό.
    Θα σας συνιστούσα να ξεκουράζεστε όσο το δυνατόν περισσότερο και να πίνετε άφθονο νερό, καθώς και να αποφεύγετε δραστηριότητες που απαιτούν έντονη συγκέντρωση έως ότου αισθανθείτε καλύτερα.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

  • Καλησπέρα! Φαίνεται ότι αντιμετωπίζεις κάποιες παρενέργειες από το Ladose. Οι παρενέργειες που αναφέρεις, όπως θολούρα, ζάλη και αίσθηση κόπωσης, είναι αρκετά συχνές όταν ξεκινάς ένα νέο φάρμακο. Συνήθως, αυτές οι παρενέργειες μπορεί να υποχωρήσουν με την πάροδο του χρόνου καθώς ο οργανισμός σου προσαρμόζεται στο φάρμακο. Ωστόσο, είναι σημαντικό να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου για να τον ενημερώσεις για τις παρενέργειες που βιώνεις. Ο γιατρός σου μπορεί να χρειαστεί να προσαρμόσει τη δόση ή να εξετάσει άλλες επιλογές θεραπείας αν οι παρενέργειες παραμένουν έντονες ή ενοχλητικές. Μην διστάσεις να αναζητήσεις επαγγελματική βοήθεια αν χρειασ... Διάβασε περισσότερα

    Νταϊλάκης Παναγιώτης

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.