• Σεξουαλικές Διαταραχές
  • Υποβλήθηκε 11/08/2024

ειμαι 21 και εδω και 3 μιση μηνεσ γινετε επαφη στο κρεβατι καθε μερα 3-5 φωρεσ καθε μερα εδω και 2 μιση εβδομαδεσ κατουραω συνεχεια και λιγι ποσοτητα και μου ερχεται ουρηση οταν μπαινω μεσα τησ για σεξ και ξαφνικα τελειωνω και παραπολυ γρηγορα τι μπορει να ειναι?

4 ειδικοί απάντησαν

  • Τα συμπτώματα που περιγράφεις — συνεχής ανάγκη για ούρηση με μικρές ποσότητες, επείγουσα ανάγκη για ούρηση κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής, και ταχεία εκσπερμάτωση — μπορεί να είναι αποτέλεσμα διαφόρων παραγόντων. Είναι σημαντικό να αξιολογήσεις τα συμπτώματα σου με την καθοδήγηση ενός γιατρού για να εντοπίσεις την αιτία και να βρεις τη σωστή θεραπεία. Είναι σημαντικό να μην αγνοήσεις αυτά τα συμπτώματα, καθώς μπορεί να είναι ένδειξη κάποιου υποκείμενου προβλήματος. Η έγκαιρη διάγνωση και θεραπεία μπορεί να βοηθήσει στην επίλυση των προβλημάτων και στην αποκατάσταση της ευημερίας σου.

    Νταϊλάκης Παναγιώτης

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Επισκεφτείτε ουρολόγο για έχετε τις κατάλληλες απαντήσεις. Υπάρχει πιθανότητα να έχετε ερεθίσει τον Προστάτη σας, αλλά μόνο ο ειδικός θα σας απαντήσει. Από αυτά που λέτε βλέπω ότι κάνετε σεξ με υπερβολή... γιατί;

    Απότσος Παναγιώτης

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής - Kλινικός ΨυχοΣεξολόγος

    Κυψέλη

  • Εάν έχετε συνεχή ανάγκη για ούρηση και παρατηρείτε και πρόωρη εκσπερμάτιση κατά τη διάρκεια των επαφών, είναι σημαντικό να κατανοήσετε ότι αυτές η κατάσταση μπορεί να σχετίζεται με την υπερβολική σεξουαλική δραστηριότητα ή το άγχος που προκύπτει από την πίεση να αποδώσετε.
    Επίσης, η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο, καθώς το άγχος μπορεί να επηρεάσει τη σεξουαλική απόδοση και τις φυσιολογικές αντιδράσεις του σώματος.
    Για να βελτιώσετε τη σεξουαλική σας υγεία, θα σας συνιστούσα να επικοινωνήσετε με έναν ψυχοσεξολόγο, ώστε μέσα από το πλήρες ιστορικό που θα σας πάρει να διερευνήσετε τυχόν υποκείμενα ζητήματα που απαιτούν αντιμετώπιση.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κυψέλη

  • Φροντίστε να έχετε ουρήσει πριν την πράξη, αν συνεχιστεί η δυσκολία μιλήστε με ουρολόγο και ψυχίατρο ειδικό σε σεξουαλικές διαταραχές.

    Θελερίτης Χρήστος

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Ευαγγελισμός

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.