• Περιτομή
  • Υποβλήθηκε 04/06/2024

Είναι φυσιολογικό το πέος να φαίνεται μικρότερο μετά από επέμβαση περιτομής λόγω βραχύ χαλινού;

Καλησπέρα, είμαι 28 χρονών. Πριν περίπου 2 μήνες έκανα επέμβαση περιτομής, λόγω βραχύ χαλινού. Έχουν μείνει 1-2 ράμματα ακόμα αλλα είναι έτοιμα να πέσουν και αυτά. Άργησαν φαντάζομαι λόγω παχυσαρκίας. Στύσεις μπορώ να έχω κανονικά όμως χωρίς πόνο πλέον και ενοχλήσεις. Έχω παρατηρήσει όμως οτι κατα τη στύση, το πέος δεν μπορεί να επεκταθεί όπως παλιά. Παρατηρώ οτι το δέρμα στη περιοχή του ηβικού οστού τεντώνεται αρκετά με αποτέλεσμα να το τραβάει προς τα πίσω. Το αποτέλεσμα φαίνεται και στο μέγεθος μιας και το βλέπω 3-4 εκατοστά μικρότερο στη στύτη αλλα και όταν προσπαθώ να πατήσω το δέρμα στη περιοχή του ηβικού οστού προς τα πίσω ούτως ώστε να μπορέσει να αποκαλυφθεί όλο, αλλα απλά νιώθω το δέρμα εκεί να τεντώνει και αν βάλω δύναμη παραμορφώνει λιγάκι. Απο κάτω όλα είναι άνετα και χαλαρά απο άποψη δέρματος. Είναι σαν να μου έχουν κόψει το δέρμα και να το έχουν "μαζέψει στο ηβικό οστό", με αποτέλεσμα να το συγκρατεί. Είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο? Είναι εμφανής η διαφορά μεγέθους απο τη στιγμή που δεν μπορεί να τεντωθεί όλο προς τα έξω. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και οτι θα πρέπει να κάνω λιγάκι υπομονή μέχρι να γίνει αναδιάπλαση ιστού.

2 ειδικοί απάντησαν

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.