• Αυχενικό σύνδρομο
  • Υποβλήθηκε 06/08/2024

Καλησπέρα σας εδώ και 4μηνες έχω ένα αίσθημα όταν περπατάω ή είμαι όρθιος ότι το σώμα μου μετακινείται αριστερά ή δεξιά.Επισης έχω ελαφρά ζαλάδα.Εχω κάνει μαγνητική εγκεφάλου η οποία βγήκε καθαρή,έχω κάνει ηλεκρονυσταγογραφημα το οποίο έδειξε ότι δεν έχω καθόλου θέμα με τους λαβύρινθους και ο ΩΡΛ μου είπε ότι δεν έχω ούτε ίλιγγο θέσης.Ο καρδιολόγος τα βρήκε όλα μια χαρά καθώς και ο οφθαλμίατρος όλα καλά.Επισης πήγα σε ορθοπαιδικό και από ακτινογραφία που μου είπε να βγάλω στον αυχένα βρέθηκε ευθειασμος αυχενικής μοίρας χωρίς να μου πει να κάνω κάποια φυσικοθεραπεία.Εχω παρατηρήσει ότι όταν ξαπλώνω σταματάει τελειος αυτή η ζάλη.Που άλλου μου προτείνετε να πάω;Επίσης εξετάσεις αίματος τον Δεκέμβρη μια χαρά όπως επίσης και η b12 και βιταμίνη d

3 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας.Εχετε κάποιο ιστορικό τραυματισμού ή πτώσης στον αυχένα; Εφόσον ο ορθοπαιδικός διέγνωσε κάτι στον αυχένα πώς σας είπε να το αντιμετωπίσετε;; Σας πρότεινε κάτι;;Έχετε άλλα συμπτώματα όπως πονοκέφαλο, ναυτία , τάση για εμμετό μουδιάσματα,τάση λιποθυμίας κλπ ;; Όλα αυτά πρέπει να απαντηθούν και μετά από αναλυτική εξέταση να κάνετε φυσικοθεραπείες. Επίσης καλό θα ήταν να επαναλάβετε τις αιματολογικές καμία φορά έλλειψη βιταμινών μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.
    Καλή συνέχεια και περαστικά σας.αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες καλέστε μας στο τηλέφωνο.

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • Κάντε λίγες φυσιοθεραπειες στον αυχένα κ δείτε αν βελτιώνεται

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Ο ευθειασμός δεν είναι πάθηση. Να κάνετε φυσικοθεραπεία

    Manualphysiotherapy

    Φυσικοθεραπευτής

    Γλυφάδα

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.