• Εμφυτεύματα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 22/07/2024

Τελικά όταν λείπουν δύο δόντια διπλα -διπλα μπαίνει ένα εμφυτευμα; η δύο

6 ειδικοί απάντησαν

  • Όταν λείπουν δύο δόντια δίπλα-δίπλα, η τοποθέτηση εμφυτευμάτων μπορεί να γίνει με δύο βασικούς τρόπους:

    1. Δύο Εμφυτεύματα: Σε πολλές περιπτώσεις, συνιστάται η τοποθέτηση δύο εμφυτευμάτων, ένα για κάθε δόντι που λείπει. Αυτό παρέχει τη μεγαλύτερη σταθερότητα και προσομοιώνει καλύτερα την φυσική δομή των δοντιών.
    2. Ένα Εμφύτευμα με Γέφυρα: Σε κάποιες περιπτώσεις, μπορεί να τοποθετηθεί ένα μόνο εμφύτευμα και να χρησιμοποιηθεί μια γέφυρα για να υποστηριχθούν τα δύο δόντια που λείπουν. Αυτό μπορεί να είναι επιλογή αν υπάρχει περιορισμένος χώρος ή άλλοι ανατομικοί περιορισμοί.

    Η επιλογή εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, όπ
    ... Διάβασε περισσότερα

    Αλουαρντιάν Μαμντούχ

    Οδοντίατρος

    Γουδή

  • Ανάλογα τα δόντια που λείπουν.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Εξαρτάται από τα δόντια που λείπουν, τον αριθμό των ριζών, το οστό της περιοχής, την θέση τους στον φραγμό καθώς και τις δυνάμεις σύγκλεισης που θα δέχονται όταν αποκατασταθούν. Δυστυχώς, δεν είναι εύκολο να απαντηθεί ένα τέτοιο ερώτημα αφηρημένα.

    Ηλιόπουλος Νικήτας

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Νέα Ιωνία

  • αναλογα σε ποια δοντια αναφερεστε

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Καλησπέρα. Εξαρτάται από το ποιά δόντια είναι. Αν είναι πρόσθια ή οπίσθια και πόσες δυνάμεις μάσησης δέχονται.

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Μπορουν να μπουν δυο εμφυτευματα με δυο θηκες ,διαφορετικα ενα εμφυτευμα κ να γινει γεφυρα με παρακειμενο δοντι.

    Παπαγγελής Νικόλαος & Τόσκα Μαρία

    Οδοντίατρος

    Λάρισα

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.