• Νεφρική ανεπάρκεια
  • Υποβλήθηκε 04/07/2024

Ηλικιωμένος με διαβήτη και ισχαιμικό επεισόδιο: Ουρία 82, Κρεατινίνη 1.55, Ουρικό οξύ 9.5 - Νεφρική ανεπάρκεια;

Ηλικιωμενος κυριος με ελεγχομενο θεωρητικα διαβητη και ισχαιμικο επεισοδιο πριν εξι μηνες κανοντας σημερα αιματολογικες εχει τις εξης τιμες: Ουρια 82, Κρεατινινη 1.55, Ουρικο οξυ 9.5.Τι κλινικη εικονα σας δινει;Μου ειπαν για ηπια νεφρικη ανεπαρκεια ισχυει;Και αν ναι επιδεχεται θεραπειας η επειγει αιμοκαθαρση;Ευχαριστω

1 ειδικός απάντησε

  • Καλημέρα σας, Νεφρική ανεπάρκεια πιθανόν να έχει αλλά χρειάζομαι και άλλες πληροφορίες δηλαδή ιστορικό,μία γενική αίματος για να δω αιματοκρίτη,την ηλικία του ασθενούς και φυσικά να γράψουμε ένα υπέρηχο νεφρών για να δούμε την κατάσταση είναι χρόνιο ή προέκυψε πρόσφατα όπως και να έχει χρειάζεται να επισκεφθείτε Νεφρολογο και φυσικά να παρακολουθητε από Νεφρολογο. Για να σας ηρεμήσω δεν είναι για αιμοκάθαρση επί του παρόντος.
    Ευχαριστώ πολύ.

    Μαστροδημήτρη Κλεονίκη

    Νεφρολόγος

    Χολαργός

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.