• Κολπική μαρμαρυγή
  • Υποβλήθηκε 01/08/2024

Καλησπερα!! Ablation μπορει να γινει σε εκτακτες κοιλιακες και κολπικες συστολες(ανω των 2000 με πολλες διδυμες); Β αναστολεις δεν με εχουν βοηθησει και προσπαθω να απαλλαγω απο αυτο το προβλημα καθως και με απλες δραστηριοτητες υπαρχει καταιγισμος εκτακτων με συνεπεια να εχω χασει την ποιοτητα ζωης μου.

2 ειδικοί απάντησαν

  • Ναι η επέμβαση κατάλυσης αφορά κυρίως ανθρώπους που έχουν έντονη συμπτωματολογία, ειδικά όταν οι φαρμακευτικές επιλογές δεν είναι επαρκείς.

    Το φορτίο 2.000. δεν είναι μεγάλο, συνήθως ‘επεμβαινουμε’ πάνω από 10.000 φορτίο στο 24ωρο. Αλλά όταν είναι συμπλοκές όπως λέτε ‘διδυμια’ αυξάνει η επικινδυνότητα των έκτακτων.

    Συμβουλευτείτε όμως ένα έμπειρο κέντρο με καλα συστήματα χαρτογράφησης γιατί η κατάλυση των έκτακτων συστολων κ η επιτυχία εξαρτάται από τα υψηλής τεχνολογίας συστήματα κ την εμπειρία του αρρυθμιολογου.

    Κουρκούτη Πολίνα

    Καρδιολόγος

    Χολαργός

  • Ναι θα μπορούσε αν και 2000 το 24ωρο θεωρείται μικρό νούμερο

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.