• Ίωση Γρίπη Κρυολόγημα
  • Υποβλήθηκε 21/06/2024

Ο γιος μας 8 ετών μετά από 2 εβδομάδες έντονων πόνων σε κοιλιά & περιοχή θώρακα, δύσπνοια και γενική δυσφορία και αφού επισκεφτήκαμε νοσοκομείο, παιδίατρο, γαστρεντερολόγο και αποκλείσαμε καρδιολογικό θέμα, έγιναν αιματολογικές (CRP κτλ) όπου δεν φάνηκε κατι, διεγνώσθη εν τέλει με μεσεντέριο λεμφαδενίτιδα έπειτα από υπέρηχο άνω/κάτω κοιλίας. Το παιδί δυστυχώς συνεχίζει να πονάει καθημερινά (όχι όλη την ημέρα) κλείνοντας πια έναν μήνα ενώ εδώ και 5-6 ημέρες διαμαρτύρεται και για πόνο στην περιοχή του λαιμού (περιγραφή:σαν να τον καίνε οι φλέβες του). Έχει κάποιο νόημα να γίνει υπέρηχος και στην περιοχή αυτή; Εκτός από κάποια προβιοτικά που έλαβε, διακοπή γαλακτομικών και προσεγμένη δίαιτα δεν πήρε κάποια αγωγή μέχρι σήμερα. Το Αlgofren επίσης δεν τον ανακουφίζει τις λίγες φορές που του δώσαμε. Πόσο διάστημα μπορεί να διαρκέσουν τα συμπτώματα μιας λεμφαδενίτιδας?

1 ειδικός απάντησε

  • Μετά ένα μήνα επιμονής συμπτωμάτων θέλει περαιτέρω έλεγχο.

    Τρίμης Γεώργιος

    Παιδίατρος

    Αμπελόκηποι

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.