• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 23/05/2024

Γειά σας εδώ και τέσσερα χρόνια πάσχω από κάποια επίμονα συμπτώματα χωρίς να έχω κάποια διαγνωση! Θα σας τα αναφέρω με τη σειρά που μου προέκυψαν Έντονοι πονοκέφαλοι, Tinnitus, απώλεια γεύσης, ταχυκαρδιες, αίσθηση έντονου κρύου με ρίγος χωρίς ίχνος υποθερμιας ή πυρετού, έντονα πρηξιματα στη κοιλιά, σαν μπαλόνι που νιώθω ότι θα σπάσει με πόνους έντονους σαν οδυνες τοκετού έρχονται και φεύγουν με έντονους κοιλιακούς θορύβους, σουφλιες από μέσα προς τα έξω στον αφαλό χαμηλά αριστερά και πλάγια δεξιά, Συχνοουρια ξαφνική με έντονη ακράτεια, χωρίς διακοπές ή πόνους πολύ ανοιχτό κίτρινο και τελευταία αίμα στα κόπρανα κράμπες στα πόδια και πόνο στις αρθρώσεις και αλλαγές στα νύχια των ποδιών μου έντονο κίτρινο σαν να ξεκολουν από το δέρμα ! Οι υποθέσεις των γιατρών πάντα η ίδια όλα καθαρά, μια στάνταρ ένδειξη φλεγμονής και έντονη κινητικότητα του εντέρου με γελοίες υποθέσεις για το τι τη προκάλεσε χωρίς καμμια χωρηγηση θεραπείας η εντέλει γνωμάτευσης! Δυστυχώς διαμενω στο εξωτερικό και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, διότι τη πρώτη φορά που μου συνέβη, εντέλει βρήκαν και κάτι άλλο το απέδωσαν εκεί, έκανα χειρουργείο και από τότε έχω το πρόβλημα αυτό να παραμένει! Και φυσικά κάθε φορά είτε υπάρχει και κάτι άλλο, είτε μου βάζουν ένα όρο για τους πόνους και κάνω αναιτίες κολονοσκοπησεις που δείχνουν κάτι μεν αλλά..... ! Να αναφέρω πως επηρεάζεται όλη η καθημερινότητα μου έχω αλλάξει πολλές φορές συνήθειες και το τελευταίο καιρό έχω έντονη απώλεια όρεξης και φυσικά νομίζω ότι πάσχω και από ένα βαθμό κατάθλιψης, συν τις εναλλαγές διάρροιας δυσκοιλιοτητας! Θα εκτιμούσα απίστευτα να μου λέγατε τι μπορεί να είναι και ποιες εξετάσεις να κάνω! Ευχαριστώ

1 ειδικός απάντησε

  • Θα πρέπει να ανακτηθεί ένα ενδελεχές ιστορικό.
    Υπάρχει κάτι που συμβαίνει, και ίσως και κάτι που το πυροδότησε.
    Δεν ξέρω αν έρχεστε στην Ελλάδα, αλλά μπορείτε να επικοινωνήσουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε 1η φάση.

    Τερλής Απόστολος

    Νευρολόγος

    Πειραιάς

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.