Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 07/08/2024

Γεια σας αγαπητοι εχωντας γραψει πολλες φορες εχω φτασει στο αμήν ολοι οι γιατροι λενε οχι επεμβαση λογο οτι περπαταω χωρις θεμα νευρολογικο στα ποδια προβολες κεντρικες 0-4,-05-Ι1 με αλαφριες πιεσης του σκηλρου σακου μονο στενωσεις και αφυδατωσεις αυτών παλευω με τα παντα εκανα ξανα φυσικοθεραπιες 20 μερες τωρα ασκήσεις η ενοχληση στη μεση εκει ειδικα στην οδιγηση μετα απο καμοια ωρα με ενοχλει για το υπολοιπο της μέρας Εναρχξη επισοδιο 26/4 κοντευω 3.5 μηνες που παλευω με αυτο (φυσικοθεραπιες φαρμακα ασκησεις περπατημα εχω χασει κιλα χαπια ενεσεις ενα σορο) ο πονος εκει πισω στο κεντρο πανω Ποτην ουριτσα ... εχω απελπιστεί εντελως ψανχω καποιον να με βοηθησει με ολο αυτο και νιωθω οτι θα ποναω για παντα 😐😐 ευχαριστωγια το χρονο σας

3 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας! Έχει να κάνει με το τι κάνετε στην φυσικοθεραπεια, αν σας έχουν εξηγήσει τι μπορείτε να κάνετε για να τι βοηθάτε κι εσείς στην καθημερινότητα. Τι πρέπει να αποφεύγετε; Να δει ο φυσικοθεραπευτής αν στο κάθισμα υπάρχει κάτι που σας ανακουφίζει και τέλος εφόσον λέτε για πόνο χαμηλά μήπως σχετίζεται με την ιερολαγόνια άρθρωση και όχι την σπονδυλική στήλη.
    Καλή αξιολόγηση λοιπόν θέλει και επεξήγηση και εκπαίδευση για να δούμε τι μπορείτε να κάνετε. Αν τα έχετε κάνει αυτά και δεν βελτιώνεται τότε θα πρότεινα να ξαναμιλήσετε με τον γιατρό σας .
    Καλή συνέχεια και περαστικά σας αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες καλέστε μας στο
    ... Διάβασε περισσότερα

    Παπαστρατής Ηλίας

    Φυσικοθεραπευτής

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα και εύχομαι σύντομα περαστικά.
    Καταρχάς πρέπει να γίνει μια σωστή αξιολόγηση από πού ακριβώς ξεκινάει το πρόβλημα ,ποιο είναι το αίτιο και στη συνέχεια να διαμορφώσουμε ένα φυσικοθεραπευτικο πλάνο.
    Σίγουρα η φυσικοθεραπεία θα βοηθήσει αναλγητικά με.βελονες ,ρευματα κλπ αλλά πιθανότατα να χρειαστεί κάποια αποσυμπίεση στην περιοχή λόγω των στενωσεων με manual Therapy και εξειδικευμένες ασκήσεις για σταθεροποίηση της περιοχής γτ σίγουρα θα υπάρχει αστάθεια στα σπονδυλικά επίπεδα.
    Όλα όμως πρέπει να ξεκινήσουν από μια σωστή φυσικοθεραπευτικη αξιολόγηση.
    Ελπίζω να σας βοήθησα λίγο ,θα χαρώ πολύ να σας βοηθήσω και από κο
    ... Διάβασε περισσότερα

    Φατούρος Ανδρέας

    Φυσικοθεραπευτής

    Παλαιό Φάληρο

  • Η περίπτωσή σας έχει ιδιαιτερότητες. Δυστυχώς δε γίνεται διάγνωση ούτε θεραπευτική πρόταση χωρίς λήψη ιστορικού και κλινική εξέταση. Το οτι κάνατε φυσικοθεραπείες αν δεν ξέρουμε τί είδους θεραπεία κάνατε δε μπορεί να σας πει κανείς εαν ήταν σωστή ή λάθος. Σε γενικές γραμμές εαν η φυσικοθεραπεία ήταν μόνο μηχανήματα δεν ήταν η κατάλληλη. Πρέπει να βρείτε κάποιον πιστοποιημένο φυσικοθεραπευτή ή φυσικοθεραπεύτρια στο μmanual therapy με μεγάλη εμπειρία για να σας βοηθήσει

    Manualphysiotherapy

    Φυσικοθεραπευτής

    Γλυφάδα

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.