• Γαστρεντερίτιδα
  • Υποβλήθηκε 21/06/2024

Ξαφνική διάρροια με αίμα και καθυστέρηση περιόδου, τι να κάνω;

Ένα μισή μήνα ξαφνική διάρροια.τρεχω από γιατρό σε γιατρό...έκανα κωλονοσκοπηση και γαστροσκόπηση καθαρές και η δυο πέρα ότι περιμένουμε βιοψίες...τις τελευταίες δέκα μέρες οι διαρροιες έχουν γίνει και αιματηρές ...αίμα μαζί με βλέννα...πήγα νοσοκομείο μου είπαν έχω ιογενή γαστρεντερίτιδα...κάτι που δεν πιστεύω διότι δεν έχει κανείς άλλος μέσα στο σπίτι και έχω περάσει ξέρω πως είναι ....με όλο αυτό μαζί έχω και πρώτη φορά στην ζωή μου καθυστέρηση περιόδου....δώστε μου μια συμβουλή κάτι σας παρακαλώ τι άλλο να κάνω ( δεν είμαι έγκυος)...

2 ειδικοί απάντησαν

  • Διάρροιες ενάμιση μήνα δεν είναι γαστρεντερίτιδα (είναι πολύ μεγάλο το διάστημα) και τώρα διάρροια με αίμα με φυσιολογική κολονοσκόπηση ????? Να ξανακάνετε έλεγχο!

    Οικονόμου Γεώργιος

    Γαστρεντερολόγος

    Μαρούσι

  • Το θέμα της χρόνιας διάρροιας πολύ συχνά δεν είναι εύκολο να διαγνωσθεί και δεν είστε η μόνη με αυτό το πρόβλημα. Αυτό που μπορώ να προτείνω για την περίπτωση που δεν το έχετε κάνει είναι να σας παρακολουθήσει γαστρεντερολόγος για το πρόβλημα σας (συχνά μπορεί να καταφύγει κανείς στον οικογενειακό του γιατρό και να κάνει τις ενδοσκοπήσεις σε κάποιο διαγνωστικό κέντρο χωρίς να συμβουλευθεί όμως απευθείας γαστρεντερολόγο).

    Ζιρκόπουλος Δημήτριος

    Γαστρεντερολόγος

    Νέο Ηράκλειο

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.