• Εγκυμοσύνη
  • Υποβλήθηκε 10/06/2024

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης μετά από αρνητικά τεστ και καθαρό υπέρηχο;

Η ιστορία ξκινάει τελευταια σεξουαλικη επαφη 10 δεκεμβριου στις 20 δεκεμβριου περιοδο,17 ιανουριου περιοδο για λιγότερη διαρκεια απο οτι συνηθως,21 φεβρουασριου καθυστερηση κανω τεστ εγκυμοσυνης αρνητικό το κοιτούσα για κανένα 5λεπτο θετικό και … παω κανω και β χορριακη αρνητικη με μοναδα 1.20 την επομενη ημερα κανω 2 τεστ ενα τ πρωι αρνητικο και ενα τ μεσημερι που παλι μετα απο λιγη ωρα μ τ εβγαλε θετικο ,ειχα τρελαθει δεν ξανα ειχα σεξουαλικη επαφη απο τις 10 δεκεμβριου στισ 26 φεβρουαριου αδιαθετησα και πονουσα αρκετα την πρωτη μερα με αρκετο αιμα και μαυρα κομματια οπως καθε φορα την δευτερη ημερα ειχα πολυ λιγοτερο για την δικη μ περιπτωση στις περιόδους μου ποναω αρκετα , μου ήρθε περίοδος με αρκετό αίμα την πρώτη ημέρα και τις υπόλοιπες 3 πολύ αχνό στις 4 Μαρτιου πήγα στον γυναικολόγο κάνανε ένα τεστ Παπ και κάναμε και ''κολπικό υπέρηχο'' και μου ειπε ότι δεν φαινεται τιποτα και η μητρα ειναι καθαρή και οτι δεν είμαι έγκυος υπάρχει,10 Μαρτίου είχαμε μόνο προκαταρκτικά και πήγε να γίνει η πράξη και δεν έγινε ποτέ λόγο άγχους δικού μου 27 Μαρτίου περίοδο 27 Απριλίου περίπου πάω στον γυναικολόγο και κάνουμε πάλι κολπικό υπέρηχο και ήταν πάλι καθαρή η μήτρα μου μου έρχεται περίοδος 4 μαϊου ,αν ημουν εγκυος θα ειχα σιγουρα καποιο συμπτωμα; η θα εκανε λαθος η γυναικολογος μου με τον κολπικο υπερηχοοο;; Δεν ξανά ήρθα σε πραγματική σεξουαλική επαφή από τις 10 Δεκεμβρίου μόνο τα προκαταρκτικά που σασ ανέφερα στις 10 Μαρτίου αλλά χωρίς εξπερματωση. Η γυναικολόγος μου με μάλωσε και έχω και έναν γιατρό ο οποίος έχει βγει στην σύνταξη που το θεωρεί απίθανο εγώ είμαι πολύ αγχώδες άτομο και μου έχει καρφιτσωθει στην ιδέα αυτό το πράγμα Έχω βάλει κάποια κιλά και η κοιλιά μου έχει πριστει σαν μπαούλο κάνω και αρκετά σενάρια με το μυαλό μου και φοβάμαι παρά πολύ από τον Μάιο περιμένω τώρα περίοδο και τίποτα στις 28 μαϊου μου ήρθε καφέ δύο μέρες και σταμάτησε και από τότε τίποτα Υπάρχει πιθανότητα με ότι σασ ανέφερα να συνεβει κάτι;

1 ειδικός απάντησε

  • Καλησπέρα σας. Κατανοώ την ανησυχία σας αλλά μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι με όσα αναφέρετε δεν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.