• Botox
  • Υποβλήθηκε 19/06/2024

Καλησπέρα! Είμαι 51χρονων,χωρίς ιδιαίτερη περιποίηση στο πρόσωπο μου,κ δεν έχω καθόλου έντονες ρυτίδες,μόνο κάτι απαλές ρυτίδες έκφρασης,στο μέτωπο,κ λίγο πρήξιμο κάτω απ' τα μάτια,που ξεκίνησα λέιζερ μασαζ για πρώτη φορά πρόσφατα έχω κ άλλες συνεδρίες...πιστεύω ότι το baby botox ,αν κ είναι για πιο μικρές ηλικίες θα με καλύψει μια χαρά...φαίνομαι όλοι αυτό μου λένε,με το ζόρυ 40 χρόνων κ πιο μικρή...θα ήθελα να ξεκινήσω αυτή την θεραπεία,για να αποκτήσω τη φρεσκάδα χωρίς να έχω αυτό το.παγωμενο πρόσωπο που βλέπω στα κανονικά μποτοξ.Πιστευεται θα είναι οκ αυτό για μένα;;;ευχαριστώ εκ των προτερων!

3 ειδικοί απάντησαν

  • Βεβαίως, το μποτοξ δουλεύει κυρίως προληπτικά, οπότε θα είναι ιδανικό για σας, αν δεν έχετε ήδη έντονα χαραγμενες ρυτίδες

    Μάνταλος Παναγιώτης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα.Για να μπορέσει να απαντήσει κανείς θα έπρεπε να έχει σίγουρα άμεση εικόνα του προσώπου σας.Το μειωμενης δοσης botοx βοηθάει άμεσα, σιγουρα κ αποτελεσματικά τις ρυτίδες έκφρασης .Οι λεπτομέρειες καθορίζονται ύστερα από συζήτηση με έμπειρο γιατρό στην εφαρμογή του.
    Γιώργος Λιόσης
    Δερματολογος-Αφροδισιολογος

    Λιόσης Γιώργος

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Ευχαριστούμε πολύ για αυτό το ερώτημα. Η θεραπεία του Botox είναι μια εξατομικευμένη θεραπεία και μπορεί να προσαρμοστεί απόλυτα στις ανάγκες σας. Είναι απαραίτητη η βαθειά γνώση της ανατομίας , της δράσης των μυών σε συνδυασμό με την κατάλληλη άρτια τεχνική για ασφαλή, φυσικά και αρμονικά αποτελέσματα . Πριν την εφαρμογή γίνεται κλινική εξέταση, ενημέρωση και φυσικά μαζί με τον ασθενή προσαρμόζουμε τη θεραπεία στις ανάγκες και επιθυμίες σας. Θα χαρούμε να σας δούμε από κοντά. 🌸🌹💐

    Σκολαρίκου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Κολωνάκι