• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 23/06/2024

Καλησπέρα σας. Έκανα απονεύρωση στον πάνω δεξιά 2ο γομφίο. Ολοκληρώθηκε μετά από τρεις συνεδρίες, έγινε και η ανασύσταση του δοντιού. Σημειώνω ότι ο 1ος γομφίος έχει αφαιρεθεί. Εξακολουθώ όμως να έχω ενοχλήσεις στην άνω γνάθο στο συγκεκριμένο δόντι. Μπορεί να οφείλεται σε λανθασμένη σύγκλιση ; Πως αντιμετωπίζεται ; Μήπως αν καλυφθεί το κενό με εμφύτευμα θα είναι καλύτερα ; Τι θα με συμβουλεύατε ; Ευχαριστώ πολύ

4 ειδικοί απάντησαν

  • ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΔΟΝΤΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ.ΕΑΝ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΑΓΡΑΦΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Χρειαζεται κατιδιαν εξεταση,μπορει να οφειλεται σε διαφορους λογους.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Η λανθασμένη σύγκλειση αντιμετωπίζεται με έλεγχο και ρύθμιση από τον γιατρό. Θα δει και αν οφείλεται σε αυτό. Γενικά καλό είναι το κενό να καλυφθεί, είτε με γέφυρα ή με εμφύτευμα.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Θα εκτιμήσετε όλες τις επιλογές για το κενο [ γέφυρα, εμφ/μα ]

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια