• Aponeurosis
  • Submitted on 11/07/2024

Πόσο καιρό χρειάζεται η επουλωση ακροριζεκτομης?

9 specialists answered

  • Επούλωση μαλακών ιστών 3 εβδομάδες. Η επούλωση του οστού συνεχίζεται μέχρι και 6 μήνες μετά.

    Siarampi Niki

    Dentist

    Chaidari

  • Στ ούλα μέσα σε δύο εβδομάδες Το οστό από ένα εξάμηνο έως τέσσερα.

    Nikokiri Anastasia

    Dentist

    Zografou

  • Καλησπέρα σας. Η επούλωση εξωτερικα των μαλακών ιστών γίνεται σε δύο με τέσσερις εβδομάδες. Εσωτερικά η επούλωση των σκληρών ιστών, οστό, σε υγιείς οργανισμούς, οριοθετείται χρονικά στο εξάμηνο. Σας ευχαριστούμε.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • 3 εβδομάδες έως 2 μήνες

  • Η επουλωση μετά από μία ακροριζεκτομή συνήθως διαρκεί από λίγες εβδομάδες έως μερικούς μήνες. Οι ακριβείς χρόνοι επουλωσης μπορεί να ποικίλλουν ανάλογα με διάφορους παράγοντες, όπως η κατάσταση του δοντιού πριν από την επέμβαση, η γενική υγεία του ασθενούς, η ποιότητα της στοματικής υγιεινής και η τήρηση των μετεγχειρητικών οδηγιών του οδοντιάτρου.

    Συγκεκριμένα:

    • Αρχική φάση επουλωσης: Οι πρώτες λίγες ημέρες μετά την επέμβαση μπορεί να υπάρξει κάποιο πρήξιμο και πόνος, τα οποία συνήθως ελέγχονται με την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή.
    • Μεσοπρόθεσμη επουλωση: Μέσα σε 1-2 εβδομάδες, οι περισσότεροι ασθενείς παρατηρούν ση
    ... Read more

    Αλουαρντιάν Μαμντούχ

    Dentist

    Goudi

  • Αρκετό διάστημα . Το σωστό θα είναι να ελέγχεται ακτινογραφικά (ο Ιατρος σας θα ορίσει τα διαστήματα που χρειάζεται ) για να δει την πορεία του οστού .

    KOLIOULI ELENI

    Dentist

    Kypseli

  • Αν εννοείτε για την τομή γύρω στις 7- 10 μέρες

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Σε 40 περιπου ημερες, εξαρταται απο την τεχνικη και το περιστατικο.

    Hristakos Stamatis

    Dentist

    Exarcheia

  • Περίπου 10 ημέρες για τους ιστούς των ούλων για να αναπληρωθεί το κόκκαλο εκεί που υπήρχε το απόστημα χρειάζεται ένα εξάμηνο τουλάχιστον

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

Ask our specialists

Submit your question
We got your question

Question guidelines
  • Do

  • Don’t

    • Refer to people by name

    • Request price for services

How does it work?

Submit an anonymous question

How does it work?

Get updates for your question

How does it work?

Check the answers

Do you need to see a health expert right away?

Start a Video Consultation with a health specialist within 5 minutes

Mobile Image

Do you need to Chat with a health expert right away?

Get instant expert guidance for your medical concerns now!

Mobile Image
success envelop We have received your question!

We’ll send you an email when a specialist responds.