• Depression
  • Submitted on 08/08/2024

Kalispera exo edo kai dio mines poli ponokefalo nioho adinami den exo oreksi na kano kati nioho kahe mera kourasmeni estanome ton eauto mou olo kai kahe mera na ime pio xalia de ksero ti ha mporouse na ine olo auto xriazome kapia boihia den exo kali siketrosi den exo kani mnimi

4 specialists answered

  • Μιλήστε με ψυχίατρο μπορεί να έχετε κατάθλιψη.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Καλησπέρα,
    Πολλοί παράγοντες, όπως το άγχος, η πίεση από τις υποχρεώσεις ή ακόμη και βιολογικοί λόγοι, μπορούν να επηρεάσουν την ψυχολογία μας και να μας κάνουν να νιώθουμε ότι χρειαζόμαστε υποστήριξη.
    Θα σας συμβούλευα να μιλήσετε με ψυχολόγο διότι είναι σημαντικό να αποδεχτείτε την ανάγκη βοήθειας τη στιγμή που την χρειάζεστε και είναι το πρώτο βήμα προς την καλυτέρευση της ψυχική σας υγείας.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Kypseli

  • Καλησπέρα σας. Καταλαβαίνω ότι αυτά που περιγράφετε είναι πολύ δύσκολα και σας προκαλούν μεγάλη δυσφορία. Ο συνεχόμενος πονοκέφαλος, η αίσθηση αδυναμίας, η έλλειψη διάθεσης και η καθημερινή κούραση μπορούν να επηρεάσουν πολύ αρνητικά την ποιότητα της ζωής σας. Η δυσκολία στη συγκέντρωση και η μείωση της μνήμης είναι επίσης ανησυχητικά συμπτώματα που ίσως συνδέονται με την συνολική κατάσταση της ψυχικής και σωματικής σας υγείας. Αυτά τα συμπτώματα μπορεί να σχετίζονται με μια σειρά από ψυχολογικούς παράγοντες ή ακόμα και κάποιο σωματικό πρόβλημα. Είναι πολύ σημαντικό να εξετάσετε το ενδεχόμενο να επισκεφτείτε έναν γιατρό για να αποκλείσετε τυχ... Read more

    Αναστοπούλου Φιλίππα

    Κλινική Ψυχολόγος

    Monastiraki

  • Γεια σας. Περνάτε πολύ δύσκολα. Αισθάνεστε αδύναμη, δεν έχετε όρεξη για τίποτα, νιώθετε τον εαυτό σας να κατρακυλάει και να φεύγει εκτός ελέγχου. Λυπάμαι για αυτό.

    Αναζητάτε απεγνωσμένα βοήθεια. Επικοινωνήστε άμεσα με ψυχίατρο για να σας συνταγογραφήσει φαρμακευτική αγωγή, ώστε να βρείτε την ανακούφιση που χρειάζεστε. Όταν με το καλό νιώσετε κάπως καλύτερα, θα σας πρότεινα να απευθυνθείτε σε ψυχολόγο για να αρχίσετε να μιλάτε για όλο αυτό που βιώνετε.

    Εκτός των παραπάνω, πιστεύω πως θα σας βοηθούσε να επικοινωνήσετε με δικά σας, κοντινά πρόσωπα, ώστε να μοιραστείτε τη δυσκολία σας και να ακουμπήσετε το βάρος που σηκώνετε.
    ... Read more

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Voula

Ask our specialists

Submit your question
We got your question

Question guidelines
  • Do

  • Don’t

    • Refer to people by name

    • Request price for services

How does it work?

Submit an anonymous question

How does it work?

Get updates for your question

How does it work?

Check the answers

Do you need to see a health expert right away?

Start a Video Consultation with a health specialist within 5 minutes

Mobile Image

Do you need to Chat with a health expert right away?

Get instant expert guidance for your medical concerns now!

Mobile Image
success envelop We have received your question!

We’ll send you an email when a specialist responds.