• Urinary tract infection
  • Submitted on 27/04/2023

ΣΥΧΝΟ-ΟΥΡΙΑ, ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΛΑΡΙΣΙΝΤ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

19 specialists answered

  • Αρχικά μην λάβετε κάποια αντιβιοτική αγωγή χωρια να εξεταστείτε πρώτα. Μπορεί και ο/η γυναικολόγος να σας γράψει τις εξετάσεις καθώς και να ελέγξει την πιθανότητα ύπαρξης και κολπιτιδας που μπορεί τυχόν να συνυπάρχει!Αντιβιωση μόνο βάση αντιβιογραμματος.

    Παυλίδη Όλγα

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Αυτά που περιγράφετε είναι συμπτώματα ουρολοίμωξης. Θα χρειαστεί να επισκεφθείτε έναν γυναικολόγο

    Surios Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Ilisia

  • Καλό είναι να επισκεφτείτε Ουρολόγο από την στιγμή που πρόκειται για το ουροποιητικό σας. Ο γυναικολόγος ασχολείται με το αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Urologist - Andrologist

    Ampelokipoi

  • Ουρολογος είναι ο ιατρος που πρέπει να επισκεφθείτε

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Nea Smirni

  • Πιθανή κυστίτιδα, να απευθυνθείτε σε παθολόγο.

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Internist

    Dafni

  • Καλημέρα,
    ο ειδικός είναι ο Ουρολόγος

    Tsakalidis Hristos

    Urologist - Andrologist

    Serres

  • ΝΑ ΣΑς ΔΕΙ ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΥΣΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ

    Xiromeritis Marios

    Urologist - Andrologist

    Larissa

  • Πρέπει να κάνετε μια γενική και καλλιέργεια ούρων. Μπορείτε να πάτε σε γυναικολόγο ή ουρολογο.

    Πανά Αντιγόνη

    Gynecologist - Obstetrician

    Ano Touba

  • Το πιθανότερο ειναι ότι πρόκειται για ουρολοιμωξη και πιθανότατα κυστιτιδα. Πρέπει να γίνει γενική και καλλιέργεια ούρων και να λάβετε αντιβιοτική αγωγή. Μπορεί να σας κατευθύνει γυναικολόγος ή ουρολόγος.

    Katsandris Leonidas

    Gynecologist - Obstetrician

    Glyfada

  • Η σωστη διαδικασια ειναι να κανετε καλλιεργεια ουρων με αντιβιογραμμα και βαση αυτου να λαβετε τη σωστη αγωγη.Εαν υπαρχει παραλληλα κ κολπικη ενοχληση θα συμπληρωσετε και με καλλιεργεια κολπικου επιχρισματος.Μπορειτε να απευθυνθειτε τοσο σε γυναικολογο οσο και σε ουρολογο για την παραπανω κλινικη εικονα.

    Μήνου Νίκη

    Gynecologist - Obstetrician

    Kalamaria

  • Ο ειδικός γιατρός είναι ο Ουρολογος και claricid θα πάρετε τζάμπα .

    Σαρδαρίδης Φιλάρετος

    Urologist - Andrologist

    Polichni

  • Γιατι να παρετε Klaricid, ειστε γιατρος και ξερετε τι πρεπει να παρετε. Το Klaricid δεν ειναι για το ουοποιητικο. Και πως θα παρετε αντιβιωτικο χωρις ιατρική συνταγη. Δεν ξερετε οτι απαγορευεται? Οποιοσδηποτε γιατρος ακομα και παθολογος μπορει να σας βοηθησει

    Iliadou Elisavet

    Internist

    Nea Smirni

  • Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για λοίμωξη ουροποιητικού ,θα πρέπει αρχικά να κάνετε μια γενική ούρων για να δουμε αν υπάρχουν πυοσφαιρια ,σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να γίνει καλλιέργεια ούρων με αντιβιογραμμα και να ξεκινήσετε εμπειρική αγωγή για λοίμωξη ουροποιητικού .

    Σακοράφα Χριστίνα

    Παθολόγος

    Marousi

  • Ο ειδικός γιατρός είναι ουρολόγος και το klaricid δεν ενδείκνυται στις ουρολοιμώξεις

    Hatzidimitriou Eystratios

    Urologist - Andrologist

    Pagrati

  • Να κάνετε καλλιέργεια ούρων,klaricid ποτέ

    Dr. Spanakaki -Rainaher Antrea

    Urologist - Andrologist

    Palaio Faliro

  • Για τα συμπτώματα που έχουν σχέση με την ουροδόχο κύστη, αρμόδιος ιατρός είναι ο ουρολόγος. Το κλαρισιντ δεν ενδείκνυται για κανένα πρόβλημα του ουροποιητικού, όποτε μην το πάρετε άσκοπα.

    Lattas Georgios

    Urologist - Andrologist

    Cholargos

  • Καλησπέρα σας. Τα συμπτώματα που περιγράφεται όντως μοιάζουν με αυτά της ουρολοίμωξης. Θα μπορούσατε να κάνετε μια γενική και μια καλλιέργεια ούρων και με τα αποτελέσματα να συμβουλευτείτε είτε έναν γυναικολόγο είτε έναν ουρολόγο για να σας χορηγήσει το κατάλληλο αντιβιοτικό. Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος να λάβετε αγωγή χωρίς να έχετε μιλήσει με κάποιο γιατρό πριν αφού η αυτοθεραπεια πολλές φορές οδηγεί σε λανθασμένη ή ελλιπή θεραπεία με αρνητικά αποτελέσματα για την υγεία. Προφανώς μην γνωρίζοντας το ιατρικό ιστορικό σας η ουρολοίμωξη που ανέφερα πιο πανω είναι μόνο μια πιθανότητα και δεν αποτελεί διάγνωση εκ μέρους μου. Σας εύχομαι περαστι... Read more

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Gynecologist - Obstetrician

    Panormou

  • Το klarycid είναι για λοιμώξεις αναπνευστικό κάνε μια Γ. Ούρων

    Ainatzoglou Konstantinos

    Gynecologist - Obstetrician

    Thessaloniki

  • Γυναικολόγος ή Ουρολόγος, είναι πολύ πιθανό να έχετε Ουρολοίμωξη.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Gynecologist - Obstetrician

    Kallithea