• Αυχενικό σύνδρομο
  • Υποβλήθηκε 05/07/2023

Εδώ και 10 μέρες έχω έντονες σουβλιες στο κεφάλι και νοιωθω ότι προερχονται από τον αυχένα! *με φοβερές ναυτιες

11 ειδικοί απάντησαν

  • ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ

    Ανδρεόπουλος Ασημάκης

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Ίλιον

  • Δοκιμάστε φυσιοθεραπεία καθώς και προγραμματίστε μια μαγνητική τομογραφία στον αυχένα.

    Πνακά Κωνσταντίνα

    Φυσικοθεραπευτής

    Ίλιον

  • Χρειάζεται ορθοπαιδική εκτίμηση και κατάλληλη θεραπεία.

    Μυλωνάς Χρύσανθος

    Ορθοπαιδικός Χειρουργός - Τραυματιολόγος

    Ανάβυσσος

  • Ακτινιγραφία και στον ορθοπαιδικό σε πρώτη φάση

    Χριστοδούλου Παύλος

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός Σπονδυλικής Στήλης

    Θεσσαλονίκη

  • Θα σας έλεγα ότι είναι αυχενικο συνδρομο με πίεση των αρτηριών που αιματωνουν τον εγκέφαλο με αποτέλεσμα η συμπτωματολογια που αναφέρετε Συνιστάται φυσιοθεραπεια

    Θεόδωρος Παπαδόπουλος

    Φυσικοθεραπευτής

    Γλυφάδα

  • Είναι πολλές μέρες για να το αφήνετε έτσι. Καλό θα ήταν να πάτε να σας δει ένας ορθοπεδικός ώστε να δει αν εκτιμάει ότι προέρχεται από τον αυχένα ή να σας παραπέμψει κάπου αλλού.

    Rebalance - Φυσικοθεραπεία & Αποκατάσταση

    Φυσικοθεραπευτής

    Κουκάκι

  • καλησπέρα θα μπορούσαμε να κάνουμε μια διαφοροδιάγνωση αν ειναι αυχενικού τύπου και να προβούμε σε ανάλογη θεραπεία , ευχαριστώ πολύ!

    Βογιατζής Χαρίλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Θεσσαλονίκη

  • Δεν είναι σίγουρο ούτε ο πολύ συχνό πονοκέφαλος κ ζάλη να είναι αποτέλεσμα προβλήματος στον αυχένα. Το συχνότερο είναι αν για οποιοδήποτε λόγο έχω ζάλη ή ναυτία , να πονάει ο αυχένας δευτεροπαθως

    Αλαφροπάτης Ηλίας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Εύοσμος

  • Καλησπέρα.Καλό θα ήταν να επισκέφτηκε ένα ορθοπαιδικό για σας κάνει τις κατάλληλες εξετάσεις και να σας παραπέμψει αν χρειαστεί και για φυσικοθεραπείες

    Μπουκουβάλας Νικόλαος

    Φυσικοθεραπευτής

    Καλαμαριά

  • Θα πρέπει να σας δει Ορθοπαιδικός Χειρουργός σύντομα

    Διακάτος Ανδρέας

    Ορθοπαιδικός - Ορθοπαιδικός Χειρουργός

    Ηλιούπολη

  • Είναι καλό να αποκλείσετε πρώτα ματιά η αυτιά...μετά να δείτε έναν ορθοπεδικά κ αν είναι ο αυχένας να κάνετε κάποιες συνεδρίες.

    Αθανασιάδου Σοφία

    Φυσικοθεραπευτής

    Αιγάλεω