Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 19/09/2024

Γιατί συνεχίζω να έχω πόνο στο πυελικό μέρος μετά από προστατίτιδα; Είμαι 21 ετών.

Καλή σας ημέρα. Είμαι 21 ετών και τον Οκτώβριο του 23 είχα μια ελαφριά επιδιδυμιτιδα έκανα σπερμα ουρά εξετάσεις και δεν βρέθηκε κάτι χορηγήθηκα ciprofaxicin για 15 ημέρες την οποία δεν πήρα σχολαστικά με αποτέλεσμα να χορηγηθώ prixina για αλλεσ 15 μέρες και πέρασε . Έπειτα συνέχισα να έχω έναν πόνο γύρο από την βουβωνική περιοχή και στο πυελικό μέρος. Επισκέφτηκα ξανά τον γιατρό έκανα εξετάσεις σπερμα ουρά και βρέθηκε εντεροκοκος στο σπερμα χορηγήθηκα ξανά ciproflaxicin για 25 μέρες την οποία πήρα σχολαστικά με πολύ μεγάλη προσοχή. Ο γιατρός μου είπε ότι έχω προστάτιτιδα. Μετά την ολοκλήρωση της αντιβίωσης από τότε έκανα ξανά εξετάσεις 2 φορές και δεν βρέθηκε κάτι στο σπερμα ούτε στα ουρά. Την τελευταία εξέταση την έκανα μέσα στο καλοκαίρι 2024 όπου επισκέφτηκα τον γιατρο και έκανα υπέρηχο στον προστάτη από την μπροστινή πλευρά της κουλιας κάτω από τον αφαλό. Μου είπες πως ο προστάτης μου είναι μια χαρά πως δεν έχω φλεγμονή και δεν έχει γίνει ούτε απόστημα ούτε τίποτα και δεν θα χρειαστώ μάλαξης. Του ανέφερα πως συνεχίζω να έχω πόνο στο πυελικό μέρος και ότι πονάω είτε από τα δεξιά είτε από τα αριστερά. Μου είπε πως μπορεί να είναι πόνος «φάντασμα» και ότι δεν έχω κάτι παθολογικό. Από τότε είμαι καλά απλώς κάθε φορά που κάνω «κακή» ζωή καποιο Σαββατοκύριακο που θα καταναλωσω αλκοόλ σε φυσιολογικές ποσότητες και δεν θα κοιμηθώ καλά θα με πιάσει ξανά πυελικό άλγος το οποίο περνάει μετά από κάποιες ημέρες. Που οφείλετε αυτός ο πόνος ; Να σημειωθεί πως την περίοδο που πήρα την αντιβίωση για 25 ημέρες έκανα και αξονική και υπέρηχο στους ορχεις 2 φορεσ για περίπτωση κυλης η οτιδήποτε άλλο δεν είχα τίποτα και η αιμάτωση ήταν πολύ καλή. Το μόνο σύμπτωμα που είχα ποτέ σε όλη αυτήν την περιπέτεια ήταν ο πόνος ο οποίος συνεχίζει και επανέρχεται. Τι πρέπει Να κάνω; Σας ευχαριστώ πολύ!!

1 ειδικός απάντησε

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.