Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Αιμορροΐδες
  • Υποβλήθηκε 24/07/2024

Πώς να αντιμετωπίσω εξωτερικές αιμορροΐδες που εμποδίζουν το πρωκτικό σεξ;

Καλησπερα, τα τελευταία χρόνια βγάζω συχνά εξωτερικές αιμορροΐδες . Είμαι ομοφυλόφιλος την πρωτη φορα που έβγαλα είχα να κάνω πολυ καιρό πρωκτικη επαφή πιστευω προηλθε από δυσκοιλιότητα. Ποτε δεν έχω βγάλει αίμα μόνο τις πρωτες 10 μέρες υπάρχει θρόμβωση , ελάχιστος πονος και φαγουρα. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι με ταλαιπωρούν ιδιαίτερα αλλά με εμποδίζουν στο να κάνω πρωκτικο σεξ. Πέρασε ένα μεγάλο διάστημα που δεν είχα καθόλου και μετά από επαφή ξανά βγήκαν. Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω αυτό ; η χειρουργική επέμβαση θα λυση το προβλημα οριστικά ; θα μπορώ να κάνω επαφές μετά την θεραπεία;

4 ειδικοί απάντησαν

  • Η χειρουργική αντιμετώπιση έχει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας στην οριστική αντιμετώπιση των αιμορροΐδων. Αν σας ταλαιπωρούν και επιθυμείτε να απαλαγείτε από τις αιμορροΐδες είναι μονόδρομος. Θα πρέπει να απέχετε για τουλάχιστον 1 μήνα. Οι επάφες έπειτα μπορούν να συνεχιστούν.

    Χουλιάρας Χρήστος MD, MSc

    Γενικός Χειρουργός

    Μαρούσι

  • Καλησπέρα. Ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης και θεραπείας είναι η χειρουργική επέμβαση για να λυθούν και όλα τα προβλήματα που έχετε.

    Κυζιρίδης Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Η χειρουργικη αντιμετώπιση είναι η οριστική λύση

    Τσιζάνου Χαράλαμπος - Φερνάντ

    Γενικός Χειρουργός - Πρωκτολόγος

    Πανόρμου

  • Η καταπολέμηση της δυσκοιλιότητας θα λύσει το πρόβλημα

    Γεωργαντάς Δημήτριος

    Γενικός Χειρουργός

    Μαρούσι

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.