Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά.

  • Χοληστερίνη
  • Υποβλήθηκε 02/08/2024

Γεια σας, Χοληστερόλη Ολική: 282 Τριγλυκερίδια: 169 LDL: 195 HDL: 51 Άνδρας, 31 ετών, 75 κιλά, καπνιστής . Η εξέταση έγινε Παρασκευή 2/8, μετά από 12ωρη νηστεία. Παρόλαυτα , πριν τις 12 ώρες, την προηγούμενη ημερα είχα καταναλώσει μοσχάρι . Επίσης , είχα βρεθεί για διακοπές σε ένα μέρος όπου μπορούσα να τρώω μόνο κόκκινο κρέας , και επί 6 ημέρες (Από την Τρίτη 23 έως και την Κυριακή 28 Ιουλίου) κατανάλωνα καθημερινά στην ταβέρνα κρέας (πχ μια μπριζόλα τη μέρα). Θεωρείτε ότι οι τιμές έχουν επηρεαστεί από το 6ημερο διακοπών και των τροφών που έτρωγα; (Λαμβάνοντας υπόψη ότι γύρισα την Δευτέρα , και οι εξετάσεις έγιναν Παρασκευή). Είναι ανησυχητικές οι τιμές μου; Θα πρέπει να πάρω αγωγή; Ευχαριστω

3 ειδικοί απάντησαν

  • Σίγουρα χρειάζεται επανάληψη αλλά κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις με τριπλεξ καρωτιδων για να αποφασιστεί εάν χρειάζεται χάπι.

    Μια δίαιτα χαμηλών λιπαρών σίγουρα πρέπει να είναι η αρχή

    Κουρκούτη Πολίνα

    Καρδιολόγος

    Χολαργός

  • Οι τιμές είναι απλά απαράδεκτες αλλά νομίζω πως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.ΠΟΤΕ δεν κάνουμε εξετάσεις μετά από διακοπές και μετά από γιορτες.Παρολα αυτά αν ξανακάνεις εξετάσεις σε κάνα μήνα έχεις τέτοιες τιμές άμεσα έναρξη φαρμακευτική αγωγης

    Κεφάλας Βασίλειος

    Καρδιολόγος

    Εύοσμος

  • ασκηση και διατροφη ...μετα 4 μηνες επαναλη..

    Καβαρατζής Κυριάκος

    Παθολόγος

    Αλεξανδρούπολη

Ρώτα τους ειδικούς μας

Υποβολή ερώτησης
Λάβαμε την ερώτησή σου

Η ερώτηση δεν υποβλήθηκε

Οδηγίες υποβολής ερωτήσεων
  • Επιτρέπονται

  • Δεν επιτρέπονται

Πώς λειτουργεί;

Βλέπεις τις απαντήσεις

Χρειάζεσαι να δεις έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Ξεκίνα τη βιντεοκλήση με έναν ειδικό μέσα σε 5 λεπτά

Mobile Image

Χρειάζεσαι να μιλήσεις με έναν επαγγελματία υγείας άμεσα;

Πάρε άμεση καθοδήγηση από έναν ειδικό τώρα!

Mobile Image
success envelop Λάβαμε την ερώτησή σας!

Θα σας στείλουμε ένα email όταν απαντήσει κάποιος ειδικός.