• Depression
  • Submitted on 19/06/2024

Παίρνω ηρεμιστικό καθημερινά, έχω υψηλή χοληστερίνη και οικογενειακό ιστορικό

Παίρνω ηρεμιστικό κάθε μέρα έχω ένα κοριτσάκι μικρό ήταν άρρωστη όπως και εγώ έμεινε σπίτι εγώ έχω κάνει εξετάσεις μου βρήκαν ότι έχω πολύ χοληστερίνη και υπάρχει ιστορικό βοήθεια δεν υπάρχει από πουθενά με τον άντρα μου μαλώνουμε έχω αποφασίσει και συγνώμη που θα το γράψω δεν μπορώ να ζω άλλο έτσι και όσο πάει να χειροτερεύει..

3 specialists answered

  • Κατανοώ ότι περνάτε μια πολύ δύσκολη περίοδο και τα συναισθήματά σας είναι απόλυτα κατανοητά. Είναι σημαντικό να ξέρετε ότι υπάρχουν τρόποι να βρείτε υποστήριξη και να βελτιώσετε την κατάσταση.

    Από τα όσα περιγράφετε, αντιμετωπίζετε πολλές προκλήσεις, τόσο στην υγεία σας όσο και στις σχέσεις σας. Το γεγονός ότι παίρνετε ηρεμιστικά κάθε μέρα δείχνει πόσο πιεσμένη νιώθετε. Είναι σημαντικό να μην αγνοείτε αυτά τα συναισθήματα και να αναζητήσετε βοήθεια.

    Η ψυχοθεραπεία μπορεί να σας προσφέρει την υποστήριξη που χρειάζεστε για να αντιμετωπίσετε το άγχος και την πίεση που νιώθετε. Ένας επαγγελματίας ψυχολόγος ή ψυχοθεραπευτής μπορ
    ... Read more

  • Immediate results
    Designed by experts
    Certified method

    MindTime Clinic: 360° care for your mental health

    Take the free certified Depression Test (PHQ-9) and check if you have symptoms by answering 9 simple questions.

    Take the test Learn more
  • Η απόφαση να πάρετε ηρεμιστικά δείχνει την προσπάθεια που κάνετε για να διαχειριστείτε το άγχος και την ένταση της καθημερινότητας, ιδιαίτερα όταν η κόρη σας και εσείς είστε άρρωστες και πρέπει να παραμένετε στο σπίτι.
    Ωστόσο, η χρήση ηρεμιστικών δεν είναι η μόνη λύση, ειδικά όταν υπάρχει ιστορικό προβλημάτων υγείας.
    Η έλλειψη βοήθειας και οι συνεχείς καβγάδες με τον σύζυγό σας επιβαρύνουν την κατάσταση, καθιστώντας αναγκαία την επίλυση των υποκείμενων θεμάτων.
    Είναι σημαντικό να λάβετε υποστήριξη από επαγγελματίες υγείας, όπως ψυχολόγος, και να εξετάσετε εναλλακτικές λύσεις που μπορούν να βελτιώσουν την ποιότητα της ζωής σας.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Kypseli

  • Μιλήστε με ψυχίατρο, μάλλον έχετε κατάθλιψη και δυσκολεύεστε να πάρετε σωστές αποφάσεις.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

Ask our specialists

Submit your question
We got your question

Question guidelines
  • Do

  • Don’t

    • Refer to people by name

    • Request price for services

How does it work?

Submit an anonymous question

How does it work?

Get updates for your question

How does it work?

Check the answers

Do you need to see a health expert right away?

Start a Video Consultation with a health specialist within 5 minutes

Mobile Image

Do you need to Chat with a health expert right away?

Get instant expert guidance for your medical concerns now!

Mobile Image
success envelop We have received your question!

We’ll send you an email when a specialist responds.