• Depression
  • Submitted on 12/07/2024

Πόσο καιρό θα διαρκέσει η μελαγχολία μου με διπολική διαταραχή και Wellbropine;

Είμαι διπολικος και είμαι στην μελαγχολία εδώ και 3 εβδομάδες.Πριν 3 μέρες ξεκίνησα αντικαταθλιπτική αγωγή με wellbropine αν θυμάμαι καλά.Ποσο καιρό θα είμαι σε αυτή την κατάσταση?

5 specialists answered

  • Συνήθως η βελτίωση με την φαρμακευτική αγωγή φαίνεται στον ένα μήνα. Ωστόσο θα σας βοηθήσει σημαντικά να ξεκινήσετε παράλληλα συνεδρίες ψυχοθεραπείας.

    Μαυροειδή Άννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Panormou

  • Θα πρέπει να μιλήσετε με ψυχίατρο που γνωρίζει το ιστορικό σας για να σας κατευθύνει θεραπευτικά.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Καλησπέρα σας,

    Κατανοώ ότι περνάτε μια δύσκολη περίοδο και ότι είναι σημαντικό για εσάς να έχετε κάποια καθοδήγηση σχετικά με τη θεραπεία σας.

    Η διπολική διαταραχή είναι μια πολύπλοκη κατάσταση και η απάντηση στο πόσο καιρό θα είστε σε αυτή την κατάσταση ποικίλλει ανάλογα με τον οργανισμό σας, τη σοβαρότητα της κατάστασής σας και την αποτελεσματικότητα της αγωγής. Το Wellbutrin (ή bupropion) είναι ένα αντικαταθλιπτικό που συνήθως χρησιμοποιείται για την αντιμετώπιση της μελαγχολίας και μπορεί να πάρει μερικές εβδομάδες για να αρχίσει να δείχνει τα πλήρη αποτελέσματά του.

    Εδώ είναι μερικά πράγματα που πρέπει να λάβετ
    ... Read more

    ΚΕ.ΘΕ.ΣΥ Γεροντή Ανδριάννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Chalandri

  • Είναι καλό που αναγνωρίζετε την κατάσταση που βρίσκεστε πλέον αυτό σημαίνει ότι έχει το κάνει καλή ψυχο εκπαίδευση δοκιμάστηκε στις λίγο να παρακινήσετε τον εαυτό σας να βγείτε να κάνετε μικρές βόλτες να ασχοληθείτε με κάτι που μπορεί να σας κάνει χαρούμενο και αυτό θα βοηθήσει να βγείτε από την κατάθλιψη πιο γρήγορα καλή παρέα αν έχετε υποστηρικτικό περιβάλλον και αυτό βοηθάει ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • Η εμπειρία της διπολικής διαταραχής και της μελαγχολίας είναι μία κατάσταση που επηρεάζει αρνητικά πολλούς τομείς της ζωής. Εδώ και τρεις εβδομάδες, βρίσκεστε σε περίοδο μελαγχολίας και πριν από τρεις μέρες ξεκινήσατε αντικαταθλιπτική αγωγή με το Wellbropine.
    Η διάρκεια της μελαγχολίας μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο, αλλά συχνά οι πρώτες εβδομάδες της θεραπείας με αντικαταθλιπτικά φάρμακα είναι κρίσιμες. Το Wellbropine είναι γνωστό ότι χρειάζεται κάποιες εβδομάδες για να αρχίσει να δείχνει τα πλήρη αποτελέσματά του, και είναι σημαντικό να επιμείνετε στη λήψη της φαρμακευτικής αγωγής σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού σας.
    Παράλ
    ... Read more

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Kypseli

Ask our specialists

Submit your question
We got your question

Question guidelines
  • Do

  • Don’t

    • Refer to people by name

    • Request price for services

How does it work?

Submit an anonymous question

How does it work?

Get updates for your question

How does it work?

Check the answers

Do you need to see a health expert right away?

Start a Video Consultation with a health specialist within 5 minutes

Mobile Image

Do you need to Chat with a health expert right away?

Get instant expert guidance for your medical concerns now!

Mobile Image
success envelop We have received your question!

We’ll send you an email when a specialist responds.