• Depression
  • Submitted on 08/05/2024

Είμαι 38 χρονών και εχω χρονια κατάθλιψη άχθος και στα είμαι μεταιχμιακη και με διπολική διαταραχή.Δεν παίρνω σωστή αγωγή.Χρειαζομαι ένα ψυχίατρο να με ρυθμίσει με την αγωγή και να κάνω και συνεδρίες ιντερνετικές.ειμαι άνεργη εχω χάσει το σύντροφο μου πρόσφατα και εχω ανεβάσει παρα πολύ τα στεντον και τα ζαναξ.παιρνω περίπου 6ατεντον 10mg ζολοφτ 200mg και περγκαμαλιν1800 mg την ημέρα.πριν 6 μήνες με υποστήριξη από ψυχίατρο είχα καταφέρει να κόψω ολες τις βενζοδιαζεπίνες και έπαιρνα ένα quepin25mg μόνο το βράδυ για να κοιμάμαι.ημουν παρα πολύ καλά.αναρωτιεμαι αν θα καταφέρω να είμαι πάλι καλά.χρειαζομαι ένα ψυχίατρο οικονομικό.πως μπορω να βοηθηθώ;

4 specialists answered

  • Μιλήστε με το κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής σας για δωρεάν φροντίδα ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • Με βάση όλα όσα αναφέρετε, το καλύτερο θα ήταν να απευθυνθείτε σε δημόσια δομή, σε ένα ψυχιατρικό νοσοκομείο ώστε να έχετε και ψυχοφαρμακολογική υποστήριξη και ψυχοθεραπεία. Επικοινωνείστε με ένα από τα μεγάλα νοσοκομεία ώστε να σας κατευθύνουν για ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία.

    Apotsos Panagiotis

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής - Kλινικός ΨυχοΣεξολόγος

    Kypseli

  • Απευθυνθείτε σε δημόσια νοσοκομεία και κρατικές δομές

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Στην πορεία της αντιμετώπισης ψυχικών διαταραχών, όπως η διπολική διαταραχή και η χρόνια κατάθλιψη, η διαγνωστική αξιολόγηση από ψυχίατρο αποτελεί το πρώτο και καθοριστικό βήμα.
    Η σωστή αγωγή, που προσαρμόζεται στις ιδιαίτερες ανάγκες κάθε ατόμου, επιφέρει σημαντική βελτίωση της ποιότητας ζωής του.
    Αναζητήστε στην περιοχή σας δομές ψυχικής υγείας, δημοτικές ή δημόσιες που προσφέρουν δωρεάν θεραπεία και ψυχοθεραπεία ώστε να βοηθηθείτε πρακτικά και οικονομικά.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Kypseli